Prawie każdy naukowiec starej daty używał kiedyś rzutnika na folie. Mimo upływu wielu lat, urządzenia te wciąż są w obiegu strasząc swoim wyglądem i niską jakością prezentowanego obrazu. Powody te były wystarczającą przyczyną, aby firma Nobo wyprodukowała wizualizery takie jak Nobo CP300.

Firma Nobo uznawana jest za prekursora w dziedzinie przenoszenia obrazu na większy ekran. Jej wcześniejsze produkty okazały się być na tyle dobre, że postanowiła ona iść za ciosem wypuszczając na rynek model Nobo CP300. Urządzenie to przede wszystkim bardzo dobrze wygląda. Umieszczona na długim ramieniu, zawiniętym w kształt gęsiej szyi, kamera, przekazuje obraz tak dokładnie, że trudno o słowo, które mogłoby to opisać. Parametry kamery modelu Nobo CP300 są bardzo dobre.

Matryca CMOS urządzenia posiada rozdzielczość aż 3,2 miliona pikseli, dzięki czemu każda, nawet najmniejsza kropka czy zabrudzenie będą doskonale widoczne dla osób oglądających. Dodatkowym atutem jest to, że wizualizery Nobo CP300 automatycznie ustawią ostrość, dzięki czemu technologiczni laicy będą mogli prezentować swoje projekty bez tracenia czasu na takie skonfigurowanie ustawień, aby obraz był idealny.

Podsumowując, wizualizery Nobo CP300 to produkty o naprawdę dużej ilości zastosowań. Wprowadzają one konferencje w XXI wiek, dlatego powinny być podstawowym wyposażeniem Sali konferencyjnej czy auli wykładowej w każdym miejscu w Polsce.