Ostatnio coraz bardziej popularne stają się serwery VPN. Wyjaśniamy, czym są, do czego się je stosuje, ile kosztują i dlaczego warto mieć je w swoim domu zamiast tradycyjnego połączenia proxy.

Bezpieczeństwo i prywatność w jednym miejscu

Pod skrótem VPN kryje się wirtualna sieć prywatna. Nikt nie ma do niej dostępu prócz nas: potrzebujemy w tym celu login i hasło. Dzięki temu mamy gwarancję, że wszystko, czym zajmujemy się w internecie, pozostaje ukryte i zabezpieczone. Bez obaw możemy dokonywać przelewów, korzystać z poczty, kupować różne produkty. Nie ma szans, aby ktoś złamał dostęp do serwerów. Specjalnie zabezpieczenia sprawiają, że atak ze strony hakerów jest niemożliwy, a my możemy bez obaw korzystać z internetu z każdego miejsca na świecie, nie obawiając się utraty naszych danych. Serwer VPN został stworzony właśnie po to, abyśmy mogli czuć się w sieci wyjątkowo bezpiecznie.

Różnice między serwerem VPN a proxy

Pierwszą rzeczą, która różni serwer VPN od proxy jest cena. Za ten pierwszy zapłacimy więcej, jednak nie bez powodu. Płacimy w końcu za własne bezpieczeństwo, którego w wypadku proxy niestety nie otrzymujemy. Tutaj ataki ze strony hakerów są bardzo prawdopodobne, a nasze dane osobowe czy numer konta bankowego narażone na przeróżne ataki. Serwery proxy nie są zabezpieczone ani zaszyfrowane, dlatego coraz więcej osób rezygnuje z nich na rzecz NordVPN – o wiele bezpieczniejszej, prywatnej sieci zapewniającej nam prywatność w każdym miejscu.

Zdobądź NordVPN jeszcze taniej

Mimo, że NordVPN wypada nieco drożej od serwerów proxy, nie oznacza to, że cena ta jest wygórowana. Wręcz przeciwnie – uważana jest za wyjątkowo korzystną, a samo VPN za najlepszą ofertę na rynku. Kup własne bezpieczeństwo w sieci już dziś z pomocą kuponu rabatowego i zdobądź swą prywatną sieć w niższej cenie na rok. Serwery VPN są tak zabezpieczone, że każdy przesyłany przez nas plik jest bezpieczny, niezależnie od wielkości i stron, z jakich w tym celu korzystamy.