Prawie żadna sala dydaktyczna w jakimkolwiek budynku Uniwersytetu czy Politechniki powinna być wyposażona w wizualizery. Urządzenia ta oferują naprawdę dużo możliwości i dzięki nim, zajęcia po prostu staną się ciekawsze.

Oferta wizualizerów nie jest zbyt szeroka, dlatego pole do popisu otrzymały mniejsze firmy, mogące rozwinąć skrzydła dopracowując swoje urządzenia i czyniąc je bardziej przyjaznymi dla użytkowników. Jednym z najlepszych producentów wizualizerów jest firma Nobo. Jej najnowsze dzieło, model Nobo CP300, można uznać za najdoskonalszy sprzęt na rynku. Posiada on mnóstwo zalet, które ułatwią prowadzenie zajęć, a co za tym idzie więcej wiedzy zostanie w głowach studentów i bez problemu będą oni mogli uzyskać zaliczenie bez potrzeby pisania w terminie poprawkowym.

Wizualizery Nobo CP300 wyposażono w umieszczoną na długiej szyi kamerę. Jej matryca CMOS ma rozdzielczość WXGA na poziomie 3,2 milionów pikseli. Dzięki temu wszystkie obrazy rzucane na ścianę będą dużo bardziej wyraziste niż w przypadku tradycyjnego rzutnika i folii. Co więcej, Nobo CP300 oferuje prędkość filmowania na poziomie aż 24 klatek na sekundę. Poza tym, powiększy ono rzutowany tekst aż dwukrotnie, aby lepiej korzystało się z tego urządzenia.

Podsumowując, wizualizery Nobo należą do jednych z najlepszych na rynku i na pewno warto je mieć. Za wszelką cenę.