Im serwis internetowy jest bardziej przyjazny, funkcjonalny, tym znacznie łatwiej jest z niego korzystać użytkownikom. Jednocześnie obecnie przy rosnącej liczbie serwisów internetowych znaczenie odpowiednio zbudowanego serwisu rośnie. Użytkownicy, którzy mają problemy z serwisem ze względu na różne błędy czy brak możliwości wygodnego znalezienia poszukiwanych informacji, będą szukali alternatyw. Warto jest z tego powodu analizować sposób korzystania ze strony przez użytkowników, co pozwala na skuteczne modyfikowanie serwisów internetowych w sposób, który pozwala na ułatwienie poruszania się użytkowników po stronach internetowych.

Jaki jest cel nagrywania sesji użytkowników?

Wykorzystując aplikację Smartlook można liczyć na gromadzenie danych o zachowaniach użytkowników w formie nagrań zachowań konkretnych użytkowników. Pozwala to na uzyskanie dostępu do nagrań, które pokazują, jak użytkownik porusza się po stronie. Dotyczy to między innymi tego jak wgląda jego nawigacja na stronach dostępnych w serwisie, czy też jak wyglądają jego kliknięcia w konkretne elementy. W ten sposób można ocenić między innymi to, czy strona jest łatwa do nawigacji, czy użytkownicy nie imają problemów, które przekładają się na opuszczanie strony internetowej.

Przydatne funkcje narzędzia Smartlook

W aplikacji można znaleźć wiele przydatnych funkcji. Oczywiście podstawowa funkcja to nagrywanie odwiedzających, gdzie można nagrywać zachowania tysięcy użytkowników odwiedzających stronę.

Jednocześnie w Smartlook nagrywanie sesji użytkowników realizowane jest automatycznie. Nagrania pozwalają na zobaczenie, jak porusza się po stronie konkretny użytkownik. Jednak aplikacja pozwala na zapewnienie dostępu również do innych funkcji:
– śledzenia najczęstszych zdarzeń występujących na stronie,
– sprawdzania danych za pośrednictwem diagramów,
– badania kliknięć na stronach realizowanych przez poszczególnych użytkowników.

Nagrywaj sesje, zbieraj dane i analizuj

Zbieranie danych o zachowaniach użytkowników ma duże znaczenie, szczególnie dla większych serwisów internetowych. Na takich stronach, ze względu na ich rozbudowanie, znacznie częściej zdarzają się różne problemy w zakresie funkcjonalności czy możliwości łatwego wyszukiwania niezbędnych informacji dla użytkownika. Także mniejsze serwisy, które opierają się na modelu konwersji zarobków na reklamach, powinny być funkcjonalne. Ocena tego, jak ustawione są poszczególne elementy strony może wpływać na dochody z serwisu internetowego.

Wybór wersji aplikacji Smartlook

Wybierać można różne wersje aplikacji Smartlook. Pozwala to na wybranie pakietów zarówno dostępnych za kilkanaście dolarów, jak też największych pakietów kosztujących kilkadziesiąt euro. Oczywiście pozwala to na wybranie pakietu, który jest odpowiednio dopasowany do możliwości finansowych. Jednocześnie w poszczególnych pakietach można również wybierać odmienne ilości użytkowników, którzy są nagrywani. Odmienne są również ilości nagrań zapisywanych w serwisie, które następnie można obserwować. Z aplikacji można skorzystać taniej wykorzystując kupon rabatowy. Do oceny aplikacji można również wykorzystać okresy testowe, które pozwalają na wybranie właściwego pakietu.

Nie twierdzę, że Smartlook to jedyne narzędzie do nagrywania sesji użytkowników, ale z pewnością jest to jedno z ciekawszych rozwiązań tego typu. Przetestuj Smartlook za darmo, a jeśli zdecydujesz się przejść na pakiet płatny to wykorzystaj kupon rabatowy na Smartlook.