Innowacyjna seria Hydra to wysokowydajne filtry samoczyszczące, które ochronią Twoją instalację przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, takimi jak muł, piasek, żwir, czy inne osady sedymentacyjne. Na rynku wyróżniają się przede wszystkim unikalnym systemem samoczyszczenia, który można zainicjować ręcznie lub korzystając z automatów do płukania wkładów.

Nowość na rynku – poznaj K-Matic

Automaty do płukania wkładów dedykowane do serii Hydra to urządzenia niezwykle praktyczne, które stanowią duże udogodnienie w instalacji. Na rynku dostępne są aktualnie urządzenia zasilane prądem z sieci (wymagany jest dostęp do gniazdka elektrycznego) oraz zupełna nowość – automatyczny zawór spustowy z timerem K-Matic na baterie!

Teraz możesz zamontować automat do płukania wkładów Hydra nawet w pomieszczeniu, w którym nie ma dostępu do stałego źródła prądu. Wystarczy kilka minut i wszystko gotowe! Z instalacją K-Matic poradzi sobie każdy, nawet bez doświadczenia montażowego.

K-Matic automatyczny zawór spustowy z timerem

Decydując się na zakup K-Matic zyskujesz wygodę i niemal bezobsługowe działanie swojego filtra samoczyszczącego Hydra (z wyjątkiem Hydra BIG). Zamiast ręcznie odkręcać zawór kulowy, aby zainicjować płukanie wkładu, teraz wszystko zaprogramujesz z wyprzedzeniem.

Producent zadbał o wszystkie szczegóły. Możesz zatem wybrać częstotliwość płukania (12 godz, 24 godz, 7 dni, 14 dni, 30 dni) oraz czas trwania jednej regeneracji (10 min, 20 min) według parametrów surowej wody oraz własnych preferencji. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dostępna jest także funkcja płukania natychmiastowego. Możesz z niej skorzystać, kiedy w wodzie znajduje się nadmiarowa ilość zanieczyszczeń, a wkład przestaje działać wydajnie.

Automat do płukania wkładów K-Matic to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich właścicieli filtrów Atlas Filtri Hydra, dla których liczy się wygoda i funkcjonalność.