W obecnych czasach podróżowanie i zwiedzanie świata jest o wiele prostsze. Istnieje wiele możliwości transportu i rodzajów zakwaterowania. Każdy podróżnik jest w stanie zwiedzić świat, nie dysponując dużą ilością pieniędzy. Wystarczy odrobina sprytu, determinacji i zaradności, aby zorganizować sobie wakacje marzeń, bez wielu wyrzeczeń i poświęceń.

Jak zorganizować tanie i atrakcyjne zakwaterowanie?

Od kilku lat na popularności niezwykle szybko zyskał internetowy serwis Airbnb. Polega on na wakacyjnym wynajmowaniu domów, mieszkań lub pokojów. Osoba posiadająca lokum w atrakcyjnym miejscu jest w stanie zamieścić tam ogłoszenie. Turysta może wynająć odpowiednie miejsce, kierując się ceną za noc, warunkami, lokalizacją i ewentualnymi udogodnieniami. To dobry sposób na tanie noclegi. Jednak Airbnb to nie tylko serwis oferujący budżetowe zakwaterowanie. Znaleźć tam można także wspaniałe rezydencje z basenami, piękne i luksusowe wille, apartamenty pełne przepychu. Często pojawiają się także oferty wynajmu domków na drzewie, miejsca w samochodzie kempingowym czy noclegów na dachach budynków. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest amatorem mocnych wrażeń, wielbicielem luksusu czy turystą szukającym najlepszych okazji.

Kupon Airbnb

Sposób na jeszcze tańszy nocleg

Wyszukując informacji o serwisie Airbnb, można w internecie natknąć się na specjalne kupony promocyjne. To kody, które uprawniają do otrzymania dodatkowych zniżek przy rezerwacji zakwaterowania. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane promocje to rabaty na pierwszą rezerwację dokonaną na stronie oraz gratyfikacje za polecanie serwisu nowy użytkownikom. Warto poświęcić trochę czasu, aby przejrzeć się temu zagadnieniu bardziej dogłębnie. Dzięki temu zaoszczędzić można nawet 100 złotych. Kupon Airbnb to bardzo przydatna sprawa.

Zalety Airbnb

Wynajmowanie wakacyjnych domów od osób prywatnych ma wiele zalet. Oto kilka z nich:
– można łatwiej poznać daną kulturę, bezpośrednio obcując z mieszkańcami i obserwować ich styl życia,
– Airbnb to dobry sposób na niskobudżetowe podróżowanie,
– oferty wynajmu są dobrze opisane i ilustrowane zdjęciami,
– gospodarze są wiarygodni, ponieważ po każdym pobycie dostają recenzję osób, które korzystały z ich zakwaterowania,
– można rezerwować kilka mieszkań i co parę dni zmieniać miejsce pobytu – pozwala to na bardzo efektywne zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc,
– przejrzysty terminarz pokazujący dostępność miejsc,
– różnorodna oferta, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb,
Jak widać, korzystanie z serwisu Airbnb ma wiele zalet i to właśnie dużo plusów przyczynia się do rosnącej dynamicznie popularności tej strony internetowej.

Czy są jakieś wady Airbnb?

Serwis, pośrednicząc pomiędzy gospodarzami a wczasowiczami, stara się do minimum ograniczać spory i różnego rodzaju nieporozumienia. Czasem jednak mogą zdarzyć się niespodziewanie sytuacje. Do głównych minusów portalu zalicza się między innymi:
– odwoływanie rezerwacji przez gospodarza (może to czasem zepsuć plany na podróż),
– nieporozumienia z właścicielami (wynikające głównie z bariery językowej lub z niedokładnego ustalenia warunków pobytu),
– stan mieszkania niezgodny z opisem (czasem może się zdarzyć, że zdjęcia są lepsze niż lokum w rzeczywistości).
O wszelkich problemach warto napisać w komentarzach do danego pobytu, pozwoli to kolejnym użytkownikom uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

A jak Ty oceniasz podróżowanie z Airbnb? Daj znać w komentarzu pod artykułem.