Nowoczesne podróżowanie z kuponem Airbnb

Nowoczesne podróżowanie z kuponem Airbnb

W obecnych czasach podróżowanie i zwiedzanie świata jest o wiele prostsze. Istnieje wiele możliwości transportu i rodzajów zakwaterowania. Każdy podróżnik jest w stanie zwiedzić świat, nie dysponując dużą ilością pieniędzy. Wystarczy odrobina sprytu, determinacji i zaradności, aby zorganizować sobie wakacje marzeń, bez wielu wyrzeczeń i poświęceń.

Jak zorganizować tanie i atrakcyjne zakwaterowanie?

Od kilku lat na popularności niezwykle szybko zyskał internetowy serwis Airbnb. Polega on na wakacyjnym wynajmowaniu domów, mieszkań lub pokojów. Osoba posiadająca lokum w atrakcyjnym miejscu jest w stanie zamieścić tam ogłoszenie. Turysta może wynająć odpowiednie miejsce, kierując się ceną za noc, warunkami, lokalizacją i ewentualnymi udogodnieniami. To dobry sposób na tanie noclegi. Jednak Airbnb to nie tylko serwis oferujący budżetowe zakwaterowanie. Znaleźć tam można także wspaniałe rezydencje z basenami, piękne i luksusowe wille, apartamenty pełne przepychu. Często pojawiają się także oferty wynajmu domków na drzewie, miejsca w samochodzie kempingowym czy noclegów na dachach budynków. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest amatorem mocnych wrażeń, wielbicielem luksusu czy turystą szukającym najlepszych okazji.

Kupon Airbnb

Sposób na jeszcze tańszy nocleg

Wyszukując informacji o serwisie Airbnb, można w internecie natknąć się na specjalne kupony promocyjne. To kody, które uprawniają do otrzymania dodatkowych zniżek przy rezerwacji zakwaterowania. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane promocje to rabaty na pierwszą rezerwację dokonaną na stronie oraz gratyfikacje za polecanie serwisu nowy użytkownikom. Warto poświęcić trochę czasu, aby przejrzeć się temu zagadnieniu bardziej dogłębnie. Dzięki temu zaoszczędzić można nawet 100 złotych. Kupon Airbnb to bardzo przydatna sprawa.

Zalety Airbnb

Wynajmowanie wakacyjnych domów od osób prywatnych ma wiele zalet. Oto kilka z nich:
– można łatwiej poznać daną kulturę, bezpośrednio obcując z mieszkańcami i obserwować ich styl życia,
– Airbnb to dobry sposób na niskobudżetowe podróżowanie,
– oferty wynajmu są dobrze opisane i ilustrowane zdjęciami,
– gospodarze są wiarygodni, ponieważ po każdym pobycie dostają recenzję osób, które korzystały z ich zakwaterowania,
– można rezerwować kilka mieszkań i co parę dni zmieniać miejsce pobytu – pozwala to na bardzo efektywne zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc,
– przejrzysty terminarz pokazujący dostępność miejsc,
– różnorodna oferta, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb,
Jak widać, korzystanie z serwisu Airbnb ma wiele zalet i to właśnie dużo plusów przyczynia się do rosnącej dynamicznie popularności tej strony internetowej.

Czy są jakieś wady Airbnb?

Serwis, pośrednicząc pomiędzy gospodarzami a wczasowiczami, stara się do minimum ograniczać spory i różnego rodzaju nieporozumienia. Czasem jednak mogą zdarzyć się niespodziewanie sytuacje. Do głównych minusów portalu zalicza się między innymi:
– odwoływanie rezerwacji przez gospodarza (może to czasem zepsuć plany na podróż),
– nieporozumienia z właścicielami (wynikające głównie z bariery językowej lub z niedokładnego ustalenia warunków pobytu),
– stan mieszkania niezgodny z opisem (czasem może się zdarzyć, że zdjęcia są lepsze niż lokum w rzeczywistości).
O wszelkich problemach warto napisać w komentarzach do danego pobytu, pozwoli to kolejnym użytkownikom uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

A jak Ty oceniasz podróżowanie z Airbnb? Daj znać w komentarzu pod artykułem.

Bartosz Kruk

Bartosz Kruk

Pracuję w rodzinnej firmie budowlanej mojego wujka. Wykończenie wnętrz to zdecydowanie mój konik. Niesamowicie widzieć uśmiechy na twarzy przyszłych mieszkańców, którzy planują swoje życie w danym wnętrzu. Żadne materiały budowlane nie są mi obce. Zawsze chętnie służę pomocą w tym zakresie.

6 thoughts on “Nowoczesne podróżowanie z kuponem Airbnb

  1. Ja się właśnie noszę z zamiarem organizacji pierwszych wakacji na własną rękę. Zawsze korzystałam z ofert sprawdzonych biur podróży, ale coraz więcej znajomych decyduje się na inną formę spędzenia wakacji. Najczęściej korzystają z Airbnb, niektórzy z Bookingu. No nic, dam znać, na czym stanęło. Konto na Airbnb właśnie założyłam i wykorzystałam kupon rabatowy, żeby trochę zaoszczędzić. Pozdrawiam.

  2. Nigdy nie sądziłam, że podróżowanie na własną rękę mi się tak spodoba. Zawsze byłam fanką wczasów z biur podróży, ale postanowiłam raz sprawdzić podróży na własną rękę. Było tak fajnie, że najbliższe wczasy również będą w takiej formie. Zakwaterowanie oczywiście przez airbnb. Przy pierwszej rezerwacji wykorzystałam kupon rabatowy, co jeszcze bardziej obniżyło koszty. Fajna opcja, polecam.

    1. u mnie akurat było zawsze na odwrót bo nie lubię być uwiązana do grupy i spędzać wczasów w dużej grupie turystów, dlatego zawsze wybierałam wyjazdy na własną rękę, ale raz nas znajomy namówił na taki urlop i utwierdziłam się w przekonaniu, że to nie dla mnie. nie twierdzę, że to jest dla nikogo, na pewno wielu to się podoba, ale ja jednak wolę sama wszystko organizować, bo jestem bardziej niezależna i do tego wczasy wychodzą taniej. moje najbliższe wakacje na pewno będą z airbnb lub bookingiem.

  3. Ja jestem tuż przed wylotem i pierwszy raz skorzystałem z airbnb. Nie wiem jeszcze, jak to będzie i czy będziemy zadowoleni, ale pod kątem kosztów to chyba najlepsza opcja na podróże, te bliższe oraz dalsze. Przy zakładaniu nowego konta wykorzystałem kupon airbnb, dzięki czemu zapłaciłem trochę taniej. Przy wczasach dwutygodniowych nie jest to nie wiadomo jaka oszczędność, ale zawsze coś. Będzie na rodzinny obiad w fajnej knajpce nad morzem. Dam znać po powrocie!

  4. Ja z rodzina również założyłam konto, wykupiłam mieszkanie i szykujemy się za 2 tygodnie do naszych pierwszych wakacji na własna rękę:))) jest mały „nerw” ale i wielka ekscytacja wiec nie mogę się już doczekać..:))) pozdrawiam

    1. Ania, i jak udały się wakacje? Ja właśnie jestem przed pierwszą podróżą z Airbnb i trochę się stresuję. Zawsze byłam przyzwyczajona, że wszystko jest ogarnięte przez biuro podróży. Jednak od lat znajomi mnie zachęcali do wczasów na własną rękę i postanowiłam spróbować. Jest stres i ekscytacja zarazem. Ania, daj znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *