Biuro to miejsce, w którym przydatnych jest wiele urządzeń oraz zwykłych przedmiotów. Firma ActiveJet produkuje niemal wszystko, co przyda się w biurze, zaczynając od papieru i kalkulatorów, a na niszczarkach oraz rzutnikach pisma kończąc. Znaną firma produkującą artykuły biurowe jest także Casio.

Niszczarka Mercury Rsx1530 firmy Mercury jest przydatnym urządzeniem w przypadku, gdy posiadamy ważne dokumenty, które już nie będą nam potrzebne, a nie chcemy aby dostały się w niepowołane ręce. Za jej pomocą możemy przerobić na ścinki nie tylko kartki, Mercury Rsx1530 poradzi sobie także bez problemu z płytami CD, kartami kredytowymi i telefonicznymi, zszywkami i małymi spinaczami. Posiada funkcję cofania papieru, oraz system przeciwdziałający zacinaniu się papieru. Pojemny kosz niszczarki Mercury Rsx1530 sprawi, że nie będziemy musieli się martwić o jego szybkie wypełnienie. Kolejnym przydatnym urządzeniem z kategorii artykuły biurowe jest rzutnik tekstu. Za jego pomocą możemy przeprowadzić krótkie i obrazowe prezentacje. Model Nobo Quantum 2521 firmy Nobo jest najtańszym rzutnikiem stacjonarnym dostępnym na rynku. Przeznaczony jest głównie do wyświetlania tekstu czarno-białego, lub małej palety kolorów. Co prawda Nobo Quantum 2521 nie należy do zbyt mobilnych, ale jeśli już musimy go przenieść, to sporą zaletą będzie kabel chowany w obudowie. Moc rzutnika to standardowo 250W/24V, posiada on także dwie żarówki, co pozwoli nam na nieprzerwaną pracę w przypadku gdy jedna z nich się przepali. Kolejnym przydatnym gadżetem w naszym biurze może być trymer Smartcut A400 Pro wyprodukowany przez firmę Smartcut. Dzięki niemu nie będziemy musieli się już męczyć z cięciem kilkunastu takich samych arkuszy jeden po drugim. Dzięki Smartcut A400 Pro możemy ciąć jednocześnie 10 arkuszy papieru lub folię o grubości do 250mic. Przezroczysta linijka pomoże nam utrzymać papier podczas cięcia, dzięki czemu stanie się to bardziej wygodne. Tym, którzy w pracy potrzebują dokładnych obliczeń, a niekoniecznie lubią obliczenia na kartce przyda się kalkulator. Casio Fx-570ms firmy Casio to jeden z bardziej zaawansowanych modeli na rynku. Posiada aż 401 funkcji – od rozwiązywania funkcji i działań na ułamkach do bardziej zaawansowanych, np liczenia całek, pochodnych oraz liczb zespolonych. Jeśli głównymi nośnikami, na których przechowujemy dane w naszej firmie, są płyty CD lub DVD z pewnością nie raz zdarzyło się nam, że nie mogliśmy odczytać plików z zarysowanych dysków. W takim przypadku przychodzi nam z pomocą urządzenie Media-Tech Disc Repair Machine (MT2621) firmy Media-Tech. Dzięki jego pomocy naprawimy wszystkie typy dysków optycznych. Media-Tech Disc Repair Machine jest łatwe i bezpieczne w użyciu, nie wymaga zasilania elektrycznego, a naprawienie płyty będzie szybkie dzięki zastosowaniu gałek ściernych oraz płynu i kremu dołączonych do zestawu.

Biuro to niewątpliwie miejsce, gdzie wszystkie te artykuły biurowe nam się przydadzą. Wiele osób stosuje jeszcze stare techniki cięcia kart kredytowych za pomocą nożyczek, tak samo w przypadku jakichś druków. Do prezentacji niektórzy używają tablicy i markerów. Czy nie łatwiej byłoby je zastąpić łatwymi w obsłudze urządzeniami, takimi jak te opisane powyżej? Odpowiedź jest jasna – oczywiście że tak, a dodatkowo można to zrobić niekoniecznie wysokim kosztem.