Każdy wie, że kalkulatory to urządzenia pomocne w wielu sytuacjach. Ich poręczność i mnogość funkcji przydaje się podczas licznych obliczeń w biurze czy też podczas odrabiania pracy domowej z matematyki, fizyki lub chemii. Dziś można kupić bardzo dobre kalkulatory, które mają niezliczoną ilość funkcji (między innymi potrafią liczyć funkcje trygonometryczne czy równania kwadratowe), a w dodatku są dość tanie. Dziś przyjrzymy się dwóm takim urządzeniom firmy CASIO.

Pierwszym z nich jest CASIO Fx-570ms. Posiada – jak podaje producent – aż 401 funkcji, a jego wyświetlacz pomieści 2 linie po 12 znaków każda. CASIO Fx-570ms rozwiązuje równania, funkcje inżynierskie, działa na ułamkach, liczy całki, macierze, konwertuje liczby w układach 10-16. CASIO ma też w swojej ofercie kalkulator szkolny, mianowicie model CASIO Fx-82ms. Posiada on 249 funkcji, a jego dwuwierszowy wyświetlacz pokazuje również ułamki zwykłe.

Ciekawostką jest to, że CASIO Fx-82ms wyświetla wyniki w formacie liczb niewymiernych. Potrafi także wykonywać szereg obliczeń: między innymi liczy pierwiastki, potęgi, funkcje inżynierskie. Dodatkowo CASIO Fx-82ms ma 9 pamięci zmiennych i jest wyposażony w twardą nasuwaną osłonę.

Podsumowując, warto zaznaczyć że obydwa przedstawiane kalkulatory wcale nie są drogie, więc z pewnością będziemy mogli sobie na nie pozwolić.