Mówi się dzisiaj, że jeśli nie istniejesz w przestrzeni wirtualnej, to w zasadzie w ogóle nie istniejesz. To zdanie jest na pewno prawdziwe jeśli chodzi o firmy. Obecnie, żeby wypromować firmę i utrzymać później jej pozycję, trzeba koniecznie zainwestować w social media. Co to oznacza?

Media społecznościowe a rozwój firmy

Czy naprawdę klasyczne reklamy nie wystarczą? Zdecydowanie nie, a co więcej mogą czasem nawet zaszkodzić w dobie, w której ludzi mają już coraz bardziej dość reklam przerywających im oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Dlatego warto wykorzystać potęgę zawartą w serwisach społecznościowych. Dlaczego promowanie się tam jest tak korzystne?

Przede wszystkim konta społecznościowe w zasadzie nic nie kosztują. Po drugie trafiamy w ten sposób do miliona osób – któż nie przegląda Facebooka czy Twittera nudząc się w poczekalni albo jadąc autobusem? Ponadto w social media wystarczy wstawiać ciekawe artykuły, zdjęcia czy filmiki i już nasza firma robi się popularna.

Reklama w social media

Jednak jak ma wyglądać taka reklama w social media? Otóż ciekawym pomysłem jest wstawianie zdjęć produktów, nagrywanie filmików czy zdjęć pokazujących zastosowanie ich czy też pisanie artykułów o sprawach związanych jakoś z naszą firmą. Dla przykładu jeśli jesteśmy firmą wyrabiającą stoły, to warto zrobić kilka zdjęć ze stołem w różnych aranżacjach wnętrz, napisać artykuł o tym, jak powstaje taki stół, jak czyścić powierzchnię itd. Poza tym nie zapominajmy, że media społecznościowe są ważnym elementem kontaktu klienta z marką.

Zarządzanie social mediami

Pojawia się jednak zasadniczy problem. Otóż pomyślmy- gdzie musimy założyć konto jako firma? Najlepiej oczywiście na jak największej ilości poszczególnych serwisów społecznościowych. A zatem na pewno będzie to Facebook, Twitter, YouTube, Instagram. Do tego dochodzi jeszcze spokojnie z 10 innych serwisów. Jak znaleźć czas na zarządzanie social mediami? Przecież chcąc wstawić post na każdą stronę musielibyśmy cały dzień siedzieć przed komputerem. Nie mówiąc już o tym, że te strony przecież wciągają i zaraz sami byśmy skończyli oglądając ciekawe koty.

Midrub i Stackposts z jednorazową płatnością

Warto zatem zainwestować w dobre narzędzie do zarządzania social mediami. Jednym z najnowszych i najlepszych na rynku jest oczywiście Midrub. Korzystanie z niego umożliwia zarządzanie wieloma kontami na raz. Jak to działa? Otóż otwieramy program. W nim mamy różne opcje – możemy dodać zdjęcie, tekst, stworzyć ciekawy gif itd. Następnie wybieramy, gdzie chcemy, aby dany post się pokazał i gotowe!

Specyfika Midrub

Warto na koniec zauważyć, że generalnie na rynku znajdziemy wiele tego typu programów. Dlaczego zatem lepiej wybrać Midrub? Otóż opłata wynosi tu zaledwie 34 dolary i jest jednorazowa – obejmuje także wszelkie aktualizacje. Ponadto instalujemy Midrub na swoim serwerze. Największą zaś zaletą jest fenomenalna ilość kont społecznościowych, które ten program obsługuje. W efekcie wystarczy pół godziny dziennie przed komputerem, a już reklama w social media jest gotowa! Więcej na temat samego narzędzia Midrub przeczytasz na stronie https://www.kupony.org/blog/jak-zarzadzac-wieloma-kontami-w-social-mediach/.

Od przybytku głowa boli?

Wspomniałem już o Midrub oraz Stackposts, czyli narzędziach do zarządzania mediami społecznościowymi, które działają jako aplikacje instalowane u siebie. Nie jest to więc usługa, nie ma płatności miesięcznej lub rocznej. Nie twierdzę, że aplikacje tzw. wolnostojące to najlepsze rozwiązanie. Sam korzystam z kilku aplikacji, w tym z wymienionych dwóch oraz PromoRepublic, które uwielbiam za kalendarz oraz edytor. Warto także wymienić Sendible oraz Agorapulse. Zaś Hootsuite oraz Buffer zna chyba każdy, kto choć trochę ma pojęcia o tematyce mediów społecznościowych.

Aktualne kupony rabatowe do PromoRepublic znajdziesz tutaj.