Jednym z najpopularniejszych sposobów promocji w necie jest katalogowanie witryn internetowych. Dużo osób uważa, iż to metoda promocji, która teraz nie daje żadnych efektów, a jeżeli już to zapewne nie są to efekty pozytywne. Czy tak jest?

Na pewno katalogowanie witryn różni się teraz od tego, czym zwykło być kilka miesięcy temu. Nie oznacza to też, że jest to praktyka Dużo uważa. Co istotne, mało kto ma na uwadze fakt, iż katalogowanie stron nie służy jedynie wzrostowi pozycji w wyszukiwarce. To także rewelacyjna metoda promocji mająca bezpośredni wpływ na liczbę wizyt strony internetowej.

Miejmy jednak na uwadze, że kluczową kwestią jest odpowiednio wybrana lista katalogów. Jeżeli ktokolwiek nadal myśli, iż automatyczne katalogowanie stron znanym programem spowoduje zdobycie porządnych odnośników to się myli. Przy odpowiedniej liście adresów katalogów stron oraz pracy ręcznej można zdziałać wiele, gdyż tak naprawdę katalogowanie witryn jedynie w tej formie daje określone efekty. Oczywiście nie można ograniczać się tylko do tej formy reklamy, jednak samo katalogowanie witryn można uznać za skuteczny proces wspomagający promocję w sieci.