Woda produkowana metodą osmozy odwróconej czyli filtrowana poprzez filtry RO jest tak dobra, iż dość często porównywana jest do wody destylowanej. Aczkolwiek to woda lepsza pod kątem smaku oraz zawartości mikroelementów.

Smak wody destylowanej jest mdły, niedobry. Powodem tego jest fakt, że w chwili gotowania pozbywamy się występującego w wodzie tlenu i co2, którego nie brakuje w wodzie przepuszczonej przez filtry do wody. Wymienione gazy mają główny wpływ na smak wody. Przykładem może być fakt, iż wody górskie szczególnie nasycone tlenem, należą do wód miękkich oraz zaliczane są do pierwszej klasy czystości. Dwutlenek węgla stosowany jest do napełniania gazem wód mineralnych w celu polepszenia jej smaku. Ponadto destylacja wody nie usuwa wszelkich produktów chlorowania wody.

Pewne związki aromatyczne np. ropopochodne związki chloru, mające mniejszy punkt wrzenia niż woda, przechodzą z parą do wody już oczyszczonej. W taki sposób nie pozbywamy się niekorzystnych dla zdrowia ludzkiego związków. Dlatego właśnie bez wahania można stwierdzić, iż osmoza gwarantuje wodę lepszą i zdrowszą niżeli woda po destylacji. Więcej informacji pod adresem https://www.filtry-do-wody.info.