Na co zwrócić uwagę, wybierając zmiękczacz do wody?

Na co zwrócić uwagę, wybierając zmiękczacz do wody?

Wysoki poziom twardości wody przekłada się na wiele ważnych aspektów codziennego życia. Sprzyja osadzaniu się kamienia na elementach armatury, obniża trwałość instalacji wodnej, przez co niszczy również domowy sprzęt AGD. Jak sobie z tym radzić?

Na ratunek zmiękczacz wody

Skutecznym rozwiązaniem problemu, jakim jest twarda woda, są wprowadzane do domowego użytku zmiękczacze wody. Ich działanie, polega w dużym uproszczeniu na przekształcaniu znajdujących się w wodzie soli wapnia i magnezu, w neutralne jony sodowe. Można zatem wyróżnić zmiękczacze dwuelementowe oraz kompaktowe, przy czym te drugie są szczególnie wskazane dla tradycyjnych gospodarstwach domowych.

Jak wybrać odpowiedni zmiękczacz?

Stała eksploatacja urządzenia oraz kontakt ze związkami chemicznymi odpowiedzialnymi za ich systematyczne zużywanie sprawia, że zmiękczacz wody wystarcza na 5 do 7 lat właściwej eksploatacji. Bezpośredni kontakt z wodą pitną stanowi przy tym podstawowy wyznacznik wyboru tego rodzaju urządzeń, jakim jest wysoka jakość wykonania oraz gwarancja bezpiecznej pracy. Przy wyborze odpowiedniego zmiękczacza do wody warto zwrócić również uwagę na kompatybilność jego części składowych oraz dodatkowe, niezbędne elementy uzupełniające, takie jak dedykowane tabletki.

Wybierz zmiękczacz odpowiedni do Twojego domu

Chcąc przy tym zaufać profesjonalistom w dziedzinie zmiękczania wody, warto zwrócić uwagę na produkty marki Ecoperla. Jest ona wiodącym na polskim rynku producentem wysokiej jakości kompleksowych rozwiązań problemu twardej wody, mając przy tym na uwadze zrównoważoną ich eksploatację.

Barbara Jaworska

Barbara Jaworska

Blogerka z zamiłowania, magister inżynier z wykształcenia, wielka miłośniczka azjatyckiej kuchni i umiarkowana zakupoholiczka (hej, chyba my wszystkie mamy tę przypadłość!).

One thought on “Na co zwrócić uwagę, wybierając zmiękczacz do wody?

  1. witam, chciałbym zapytać, który ze zmiękczaczy wody można zintegrować z systemem inteligentnego domu? i z którymi systemami można go zintegrować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *