Rodzajów filtrów do wody jest całe mnóstwo, jednak teraz coraz większą popularnością charakteryzuje się odwrócona osmoza. Czy to oznacza, iż molekularne filtry do wody są najlepsze? Czy może warto również zwrócić uwagę na mechaniczne filtry do wody jak Cintropur belgijskiej produkcji?

Obu tych rozwiązań nie powinno się porównywać, ponieważ całkowicie inaczej funkcjonuje odwrócona osmoza niż filtry do wody Cintropur. Różna jest też ich instalacja i kraj, w którym są wytwarzane. Co prawda odnośnie tego ostatniego można dyskutować, gdyż zapewne też jakieś osmotyczne filtry do wody są robione w Belgii. Jednakże najbardziej popularna w naszym kraju odwrócona osmoza to filtr wody z Chin albo okolic.

Czuć tę różnicę w klasie wykonania, bowiem filtry do wody Cintropur odróżniają się na tle produktów z Chin. Nie znaczy to, że odwrócona osmoza jest tandetą, jednak rozbieżność klas w jakości widać nagim okiem. Kusząca jak na produkt europejski jest także cena filtrów do wody Cintropur, ponieważ najtańszy model to cena poniżej 300 PLN. Tak więc jeżeli interesują Cię dobre mechaniczne filtry do wody do domu jednorodzinnego to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zakup filtrów Cintropur.