Aby woda w naszym gospodarstwie była zdatna do spożycia – trzeba ją w odpowiedni sposób uzdatnić. Jeśli korzystamy z wody wodociągowej to możemy przyjąć, że jest to woda dobrej jakości, jej filtracja może polegać więc na procesie jej zmiękczania tak, aby dodatkowo podnieść też jej walory smakowe. Inaczej jest w przypadku wody, która na przykład pochodzi ze studni.
Czy wodę ze studni trzeba uzdatniać?
Liczne zanieczyszczenia w postaci ziarnistości, zawiesin, pestycydów, związków organicznych, a także jonów żelaza lub manganu tak naprawdę sprawiają, że jest to woda złej jakości, która wymaga uzdatnienia. Aby wiedzieć, w jaki sposób zabrać się za uzdatnienie wody najlepiej jej dokonać jej analizy, aby dostosować odpowiednie wkłady do filtrów, które pomogą podnieść jej jakość.
Jak działa proces filtrowania?
Urządzenie filtracyjne może być zainstalowane na rurach, ale może też w mniejszej formie być dzbankiem filtracyjnym. To właśnie filtr posiada w swoim wnętrzu wkład, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie wody, która przez niego przepływa. Najpopularniejsze wkłady Cintropur lub też wkłady Atlas Filtri są łatwo dostępne, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Trzeba też pamiętać o tym, aby takie wkłady regularnie wymieniać, gdyż po przefiltrowaniu konkretnej ilości wody tracą one swoje właściwości.
Różne filtry i rożne wkłady filtracyjne
Na rynku znajdziemy różne rodzaje wkładów do filtrów od tych mechanicznych, które umożliwiają filtrowanie wstępne, przez popularne wkłady węglowe oraz zmiękczające, aż po te, które wspomagają usuwanie jonów żelaza i manganu z wody.
ostatnie komentarze