Bardzo często spotykaliśmy się z sytuacją, że trudno nam było pogodzić zarządzanie kilkoma projektami naraz. Trudno było sprostać oczekiwaniom swoich klientów, jak i swoich pracowników. Miotając się od jednego oprogramowania do drugiego na pewno spotkały nas sytuacje, w których trudno było dobrać odpowiednie i łatwe narzędzie do zarządzania danym projektem. Było tak do czasu, aż nagle na rynku pojawiła się platforma gotowa do zarządzana różnego rodzaju projektami, a zwana po prostu ClickUp.

Nieograniczona funkcjonalność

Zarządzanie projektami stało się bardzo proste a przy tym niezwykle eleganckie i bezproblemowe. Platforma zarządzania programami ClickUP posiada nie tylko super dopracowaną apkę mobilną zarówno na androda jak i iOS, ale także odznacza się nieograniczoną funkcjonalnością oraz posiada cały szereg darmowych narzędzi. Doskonale współpracuje także z programem Windows i ma szablony list pracy predefiniowane.

Zalety ClickUp

Oprogramowanie posiada wiele zalet, z których można wyliczyć następujące:
– możliwość połączenia wszystkich zadań w jednym panelu,
– łatwa współpraca, łatwe przydzielanie zadań, co daje łatwe zarządzanie zespołem,
– znacznie prostsza i łatwiejsza organizacja projektów,
– możliwość promowania kreatywności całego zespołu,
– platforma jest tania w obsłudze,
– jej pamięć jest niczym nie ograniczona,
– można zdalnie kierować zespołem pracowników,
– praca jest bardziej wydajna,
– zredukowane ryzyko zapomnienia o czymkolwiek, dzięki personalizacji zadań,
– możliwość tworzenia folderów, list zadań, projektów, list wypunktowanych oraz odrębnych projektowych przestrzeni.

Zalet platformy ClickUp jest jeszcze znacznie więcej, faktem jednak jest, że daje ona ogromne możliwości, znaczne ułatwienia pracy możliwości zarządzana kilkoma projektami naraz. Więcej o zaletach narzędzia ClickUp przeczytasz w artykule https://www.kupony.org/blog/clickup-sposobem-na-zarzadzanie-projektami-oraz-czasem-w-zespole-i-prywatnie/.

Bezpłatne narzędzia

Istnieją funkcje bezpłatne platformy, które pozwalają również na pracę zdalną i zarządzanie projektami. Jednak darmowe funkcje nie pozwalają na znaczny rozwój. Chcąc pracować z większym rozmachem i chcąc posiadać znacznie większe możliwości, najlepiej jest korzystać z wersji płatnej.

Bezpłatna wersja daje nam tylko:
– widok pełnej listy, tablicy, kalendarza,
– możliwość zarządzania zadaniami i możliwość ich przypisywania,
– możliwość zarządzania maximum 15 osobami.

Oczywiście każda wersja oprogramowania proponuje inne narzędzia darmowe i przy pracy z niewielką ilością projektów jak najbardziej darmowa wersja może być wystarczająca.

Funkcje platformy

Platforma ma bardzo dużo różnego rodzaju funkcji, które wciąż są rozwijane i dodawane są wciąż nowe. Dodatkowo na rynek wprowadzona jest specjalna aplikacja, która bardzo dobrze działa z programem Windows.

Niektóre funkcje platformy to:
– możliwość przypisania komentarza i możliwość zarządzania nimi,
– przypisywanie zadań poszczególnym pracownikom,
– liczne zakładki, czytelne powiadomienia,
– podgląd, domyślny status czy wiele, wiele innych.

Reasumując

ClickUp to najlepszy wybór jeśli chodzi o możliwość zarządzania kilkoma projektami naraz. Program ten sprawdza się w każdej branży, jest łatwy w obsłudze, a jego cena jest stosunkowo niska.

Czy można używać ClickUp za darmo? Można. Ja do prywatnych spraw używam wersji darmowej. Zaś w pracy mam pakiet płatny kupiony z dużym rabatem za pomocą kuponu rabatowego ze strony https://www.kupony.org/sklep/clickup/.