Portal Airbnb to fenomenalne miejsce dla obieżyświatów i podróżników, którzy odległe zakątki świata chcą poznać od podszewki, a nocowanie w hotelach to zupełnie nie ich bajka. Rezerwacja noclegu przez Airbnb pozwala na znalezienie takiego lokum, dzięki któremu będzie się naprawdę blisko tak zwanych lokalsów. A to właśnie wtedy można podglądnąć, jak toczy się życie nie nastawione na turystów.

Miejsce na znalezienie świetnego noclegu

Coraz więcej ludzi lubi podróżować w trybie slow. Pragną oni zwyczajnie pomieszkać przez jakiś czas w obcym miejscu, tak by poczuć, jak płynie tam życie. Jak wygląda ono z perspektywy kogoś, kto jest tam na stałe, a nie tylko na tydzień turnusu wakacyjnego. Tanie noclegi, które można znaleźć właśnie na tym portalu, pozwalają na takie trochę dłuższe przebywanie w jednym miejscu.

Dzięki Airbnb czujesz się jak w domu

Sporo osób pomieszkuje zatem miesiąc czy dwa, w jakimś niedużym miasteczku na jednej z włoskich wysp, albo w tętniącej życiem europejskiej stolicy. Mogą pozwolić sobie na taki dłuższy pobyt, co byłoby totalnie niemożliwe, gdyby nocleg był zorganizowany w zwykłym hotelu. Gdyby nocleg był zorganizowany w zwykłym hotelu.

Żyj życiem lokalsów

Aby naprawdę poczuć klimat jakiegoś miejsca, w pewnym stopniu trzeba też zakosztować zwykłego normalnego tam życia. Fajnie jest zatem pójść na targ oraz do sklepu, kupić tradycyjne produkty i ugotować coś samemu. Kiedy wynajmuje się nocleg przez Airbnb to realne – najczęściej do dyspozycji ma się dobrze wyposażoną kuchnię, w której znajduje się wszystko co niezbędne do gotowania. Uprzejmi gospodarze często zostawiają jakieś lokalne przyprawy czy produkty, z których można skorzystać.

Nieruchomości przygotowane pod wanajem

W wynajmowanych mieszkaniach nie brakuje ulotek i broszur, dzięki którym uda się zaznajomić z historycznymi miejscami, a także książek i czasopism. Wszystko to sprawia, że podróżowanie w trybie slow, kiedy to tak bardzo chcę się wniknąć w lokalne społeczeństwo, staje się naprawdę realne. A poza tym tak łatwo zdobyć kupon rabatowy, dzięki któremu można jeszcze trochę obniżyć koszty wynajmu.

Przez całe życie byłam zagorzałą zwolenniczką wyjazdów zorganizowanych przez biura podróży. Raz spróbowałam wolności i niezależności, jakie daje wyjazd na własną rękę. Nie oglądam się siebie. Do turystyki zorganizowanej wrócę na emeryturze…