Inwestowanie w przydomowe studnie głębinowe stało się ostatnio bardzo popularne wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. Własne ujęcie wody może być doskonałą alternatywą dla wodociągu, ponieważ daje spore oszczędności, szczególnie wtedy, kiedy w gospodarstwie domowym jest większe niż przeciętne zapotrzebowanie na wodę użytkową. Każda studnia głębinowa, aby mogła dostarczać wodę w pełni bezpieczną i zdrową, wymaga wyposażenia w odpowiednio dobrane urządzenia uzdatniające.

Od czego rozpocząć wybór urządzenia do uzdatniania wody?

Przed rozpoczęciem eksploatacji studni, konieczne jest wykonanie badań próbek wody, które przekazuje się do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Tam na postawie testów stwierdza się jakość wody oraz zawartość mikroelementów, które trzeba przy pomocy specjalnych urządzeń wyeliminować.

Kiedy należy zastosować odżelaziacz wody?

Tego typu urządzenie jest konieczne w przypadku, kiedy w wodzie występuje nadmiar metali ciężkich, a przede wszystkim żelaza. Odżelaziacz wody redukuje za pomocą specjalnych filtrów zawartość pierwiastka do bezpiecznego poziomu.

Kiedy przydatna jest lampa UV do wody?

Promiennik doskonale eliminuje nadmiar flory bakteryjnej, a także wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy, mogące zagrażać zdrowiu użytkowników wody.

Kompleksowe oczyszczanie wody zapewni stacja wielofunkcyjna

Kilka różnych urządzeń do uzdatniania może zastąpić stacja wielofunkcyjna, która eliminuje wszystkie szkodliwe związki oraz monitoruje bieżący stan wody.

Pamiętaj o indywidualnym podejściu do tematu. Woda ze studni nie musi wcale oznaczać kłopotów z uzdatnianiem. Nie musisz też oznaczać bakterii i konieczności instalacji lamp UV. Miej też na uwadze fakt, że Twój sąsiad może mieć fatalnej jakości wodę ze studni, a Ty akceptowalną. Tak też się zdarza.